Het Kinderboekenfeest in Het Zand tijdens de landelijke Kinderboekenweek met als thema ‘Bij mij Thuis’ was zeer geslaagd.
Ouders, kinderen en wijkbewoners kwamen van alle kanten naar de ingang van obs Het Zand waar op de begane grond en buiten het Kinderboekenfeest plaatsvond.
De eerste run was natuurlijk naar de vele mooie tweede-hands kinderboeken, ingezameld door de ouders van obs Het Zand en Montessorischool Arcade. Wat een prachtexemplaren zaten ertussen.
De aanstekelijke activiteiten als boekspeurtocht, houten huis, sleutelhangers, droomhuisslinger, tegelgedicht maken werden ook goed bezocht. En bij Marianne van Houten konden de jongere kinderen terecht voor een voorleesverhaal uit het boek ‘Bij mij in de straat’. Buiten stonden lange tafels met serviesgoed waar, naast het Delfts Blauw, Utrechts Rood door Huis van Betekenis werd geïntroduceerd.
Eerstejaars-studenten van de Hogeschool voor de Journalistiek in Utrecht kwamen langs om een nieuwsverslag te schrijven over een actuele gebeurtenis in Leidsche Rijn. Zij spraken met een ouder, een leerkracht en de brede schoolcoördinator over het belang van leesplezier bij het vergroten van de leesvaardigheid van kinderen.
Dank aan alle vrijwilligers en ouders en andere voor hun inzet en het initiatievenfonds van de Gemeente Utrecht voor een financiële bijdrage.
De uitgelichte foto is van Herman Kemperman.